V četrtek, 17. 11. 2016, smo učenci 6. a obiskali Postojnsko jamo.

Z avtobusom smo se peljali približno eno uro. Ko smo prispeli, nam je šla učiteljica geografije iskat karte za vstop v jamo. Šli smo do vodičke, ki nas je popeljala po jami. V prvem delu jame smo videli kapnike, človeško ribico in druge jamske živali. Nato smo imeli zunaj malico. Ko smo pojedli, smo se vsi navdušeni peljali z vlakcem. Na nekaterih mestih je bil strop zelo nizek. Mislili smo, da se bomo z glavo udarili v glavo. Med vožnjo smo videli najvišje stalagmite. Bili so različnih oblik, npr. kolač, lev, veverica … Z vlakcem smo se odpeljali iz jame. Nato smo si ogledali muzej. Izvedeli smo, da je naš prednik riba in da je nekoč obstajal velikanski kačji pastir. Vsi zadovoljni smo zapustili muzej in se odpravili proti domu.

Ta dan si bova zapomnili, saj je bil zelo lep, zanimiv in poučen.

Nika Koren in Leila Škodnik, 6. a

(Skupno 21 obiskov, današnjih obiskov 1)