1. dan:

Danes smo si ogledali kraj Medvedje Brdo. Imeli smo razgled na megleno Ljubljano, Logatec in Hotedršico. Na drugem, daljšem pohodu smo si ogledali ogromno, globoko jamo, ki jo je naredila voda. Ko je to jamo zasnežilo, so jo imeli kmetje namesto hladilnika. Videli smo tudi kamen v obliki dinozavra ter medvedjo votlino.

Prav tako smo spoznali značilnosti jelke. Zapomnili smo si:

 • jelkinih storžev ne vidimo na tleh, ker so zelo krhki, da se zdrobijo že na samem drevesu.
 • jelka ima storže obrnjene navzgor.
 • če iglice pomečkamo, dišijo po citrusih.
 • jelkine iglice ne bodejo.
 • na eni strani se iglice bleščijo, na drugi pa imajo dve srebrni črti.

 

2. dan:

Zjutraj smo imeli smo jutranjo telovadbo, po zajtrku pa smo raziskovali gozd (drevesa smo poslušali s stetoskopom, opazovali liste, veje, plodove, iskali razne dele rastlin). Nato smo plezali po plezalni steni, nekateri pa so pisali tudi Cankarjevo tekmovanje. Tudi popoldne smo raziskovali gozd in naredili smo čudežno drevo. Potem smo šli še do krmišča (tam smo si ogledali, kaj jedo živali) in solnice. Z učiteljico Mojco smo se igrali igro, kasneje pa smo pisali razglednico. Zvečer smo šli na nočni pohod z lučkami.

 

3. dan:

Kaj smo danes novega izvedeli?

 • Izvedeli smo, kako nastanejo letni časi in zakaj je Zemljina os nagnjena (veliko let nazaj je v Zemljo namreč trčil en planet). Včasih je tudi Zemlja imela obroč okrog sebe, a potem se je raztreščil in iz delcev je nastala naša Luna. Če Lune ne bi bilo, bi se Zemlja v vesolju premikala.
 • Kako se Sonce vidi skozi teleskop. Vidi se namreč kot bela krogla.
 • Kako se naredi sončna ura in kako deluje.
 • Da ima Sonce pozimi krajšo pot.
 • Kako se naredi bivak in da se moraš v njem stiskati.
 • Da navadna jablana izvira iz divje jablane. Divji jablani pa se še drugače reče lesnika.
 • Spoznali smo hruško, ki se ji reče drobnica.
 • Da pri hlodu štejemo letnice in tako izvemo, koliko let je drevo staro. S tem se lahko tudi orientiramo. Izvedeli smo tudi, kako se iz hloda naredi deske ter da iz žaganja naredijo brikete za kurjenje.
 • Da na Medvedjem Brdu nekaj časa nazaj ni bilo gozda, ampak travnik.
 • Izvedeli smo, da ima ena smreka tu na Medvedjem Brdu rastlinskega raka.
 • Videli smo pava, ki je razpel perje. Prav tako smo videli strašnega petelina in neme race ter vietnamske pujse.
 • Opazili smo preobrat – nižje v dolini je bilo hladneje kot zgoraj.

 

4. dan:

ZABAVNI SNEŽNI DAN

Smo pekli piškote,

se imeli lepo.

Se orientirali smo,

na zemljevidu narisali vse prav lepo.

 

Spominke kupovali

in vse prav drago plačali.

 

Izdelek iz lesa naredili,

da smo se razveselili

in dobro oceno dobili.

 

Skozi okno smo pogledali

in SNEG zagledali.

Juhuhu, smo zakričali

in vsi se zasmejali.

 

Smo kepali se, sankali

in sneg okrog metali.

 

Zvečer pa  zabava bo,

kjer se bomo imeli lepo.

 

5. dan:

Slika pove več od besede. Se vidimo kmalu.

Utrinki

(Skupno 122 obiskov, današnjih obiskov 1)