28.9.2017 smo se učenci 6.a in učiteljici slovenščine odpravili na ogled bolnice Franje in Bevkove domačije.

Z avtobusom smo se odpeljali do poti, ki je vodila v bolnico Franjo. Čakal nas je vodič.

Pojedli smo malico, nato pa smo se z vodičem odpravili na pot. Med potjo smo se večkrat ustavili, da nam je vodič lahko še kaj povedal. Ko smo prišli do bolnice, nam je povedal še nekaj podatkov, nato pa smo si lahko sami ogledali bolnico.

Bolnica se imenuje po glavni zdravnici Franji. Pred desetimi leti je bila tu poplava in odneslo je vse hiške razen ene, to je mizarska delavnica. Ko smo končali z ogledom, smo se z avtobusom odpeljali proti Zakojci. Od avtobusa do domačije smo morali pešačiti.

Pri Bevkovi domačiji nas je že čakal vodič. Najprej nam je povedal o življenju pisatelja Bevka, nato smo vstopili. Ogledali smo si izbo, nato smo šli skozi dve sobi in prišli v skedenj.

Tam smo videli pinjo in bierkle. Nato smo šli še v črno kuhinjo in na podstrešje, kjer so razstavljena Bevkova dela in njegov kip. Po koncu ogleda smo se z avtobusom odpeljali domov.

Ta kulturni dan mi bo še dolgo ostal v spominu.

Kristjan Lipičar, 6. a

(Skupno 30 obiskov, današnjih obiskov 1)