V ponedeljek zjutraj ob 8. uri smo se učenci 6.a razreda z avtobusom odpravili proti Postojni.

Z nami sta šli tudi dve učiteljici.

Ko smo prispeli do Postojne, smo počakali učiteljico, ki je odšla po informacije.

Začeli smo z ogledom Expo hiše. Tam nas je sprejel vodič in na pokazal najprej film, nato pa nam je razkazal celo Expo hišo.

Po končanem ogledu smo morali odgovoriti na vprašanja učiteljice.

Po malici smo si z vodičem Stanislavom ogledali še vivarij.

Pred vstopom nam je vodič predstavil značilnosti proteusa.

V vivariju je bilo mnogo jamskih živali. Zapomniti smo si morali tri imena jamskih živali.

Po ogledu vivarija smo se z vlakcem odpeljali v jamo.

Vozili smo se 12 minut, nato pa smo se odpravili peš naprej po jami. V njej smo prečkali ruski most. Videli smo mnogo čudovitih dvoran in kapnikov. Po koncu ogleda smo se odpravili na vlak, ki nas je pripeljal nazaj v beli dan.

Ta ekskurzija mi bo še veliko časa ostala v spominu.

Kristjan Lipičar, 6. a

Ko sem prišla v šolo, smo sedli v avtobus in se odpeljali proti Postojni.

Po poti smo se pogovarjali in gledali skozi okno. Ko smo prispeli, smo se najprej odpravili v hišo Expo.

Pričakal nas je vodič, ki nas je vodil in učil.

Preden smo šli v jamo, so nam razdelili vstopnice. Usedli smo se na vlakec, ki je imel mokre sedeže zaradi kapljanja vode. Potem smo se peljali skozi ozek predor in čez čas se je pred nami odprl velik prostor. Po dvanajstminutni vožnji smo se ustavili. Stopili smo z vlakca in pot nadaljevali peš do ruskega mosta in prišli v veliko dvorano.

Vodnik nas je popeljal skozi belo dvorano. Nazadnje smo pred koncertno dvorano gledali zaslon, na katerem je bil prenos iz akvarija. V njem so bile tri človeške ribice in še ena kobilica, ki je ravnokar padla noter.

Po ogledu koncertne dvorane smo sedli na vlakec, ki nas je peljal iz jame.

Z avtobusom smo se vrnili v Kanal.

Katja Škrlec, 6. a

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)