Včeraj je bil lep sončen in vroč dan. Bil je športni dan. Za nalogo smo morali iti nekam hoditi,  mi smo šli na Dolenje Nekovo. S seboj smo vzeli le pijačo in robčke. Bilo je zelo vroče, zato smo imeli majico s kratkimi rokavi.

Pot smo pričeli kar od doma. Najprej smo hodili po soncu, nato pa smo prišli v senco, kjer je bil velik slap ter majhno jezerce. Pot smo nadaljevali v listnatem gozdu. Bil je zelo lep in osvetljen. Pot je bila dolga in vroča, nekajkrat smo se ustavili in malo popili. Ovinkasta pot ni bila tako strma, bila je položna. Hodili smo in hodili in prišli smo do stare vasice z imenom Cerovo. Nadaljevali smo s pohodom. Videli smo tudi strupeno rastlino podobno čemažu. Prišli smo na vrh. Tam je bila jasa in dve cvetoči divji češnji. Bilo je prečudovito. Vse je bilo v siju sončnih žarkov. Nato smo šli naprej do Nekovega, kjer smo videli zelo staro posodico za mleko. Odšli smo do cerkve, kjer smo hoteli pozvoniti, a nismo smeli, ker je bil veliki petek in takrat zvonovi utihnejo. Tudi tam smo nekaj popili, čez čas smo se odpravili nazaj. Pot tokrat ni bila tako posebna, saj smo se vračali po isti poti, le da smo tokrat bolj hiteli.

Ta športni dan mi je bil zelo všeč. Upam, da bomo imeli še kakšen podoben športni dan.

Johana Žnidarčič, 5. a

 

(Skupno 180 obiskov, današnjih obiskov 1)