Skoči na glavno vsebino

EVROPSKA NOČ RAZISKOVALCEV 30. 9. 2022

Letos smo v sklopu Evropske noči raziskovalcev zadnji petek v mesecu septembru izvedli dve dejavnosti.

V prvo dejavnost so bili vključeni vsi učenci od 1. do 5. razreda. Dva učenca 9. razreda sta jim na kratko predstavila delo raziskovalcev in pomen raziskovanja. Pri praktičnem delu pa so si ogledali nekaj živali s pomočjo lupe ter preparatov pod mikroskopom.

V drugo dejavnost pa smo vključili vse učence 7. razreda. Pri pouku naravoslovja so v štiri različne prsti zasadili štiri različne rastline (kraški šetraj, navadna turška detelja, mali talin, navadni oslad). Sedaj bodo pri vsaki uri naravoslovja spremljali, katera rastlina in v kateri prsti bo prva pokukala na plano, kje bo zrastlo največ listov, cvetov …

Več utrinkov pa tudi v galeriji.

Mentorica: Dominika Slokar De Lorenzi

Dostopnost