Skoči na glavno vsebino

Festival znanosti 2023

V četrtek, 28.9.2023, smo z osmošolci obiskali Festival znanosti, ki je potekal pod okriljem e-Hiše v Novi Gorici. Znotraj festivala so za nas pripravili dve delavnici. V prvi delavnici smo se s pogovarjali o eksotičnih živalih. To so živali, ki jih ne srečujemo v našem okolju, zato imamo ljudje do njih velikokrat predsodek oziroma se jih bojimo. Pobliže smo lahko spoznali madagaskarskega sikajočega ščurka Štefana, bradato agamo (kuščar) Tino in mladička rdečerepega udava Janeza.

Druga delavnica pa je potekala na temo nastanka Zemlje, katere geološke dobe poznamo, kako se je razvijala človeška vrsta. Sestavljali smo sestavljanko našega planeta po tektonskih ploščah in slišali marsikaj zanimivega o delovanju vesolja in planetov. Ob koncu zanimivega predavanja smo se tudi vprašali, koliko časa bo sedanja človeška vrsta preživela in kako se bo morda človek prilagodil v prihodnosti, da bo lažje živel v različnih razmerah in glede na razvoj tehnologije.

Bilo je zelo zabavno in seveda zelo poučno.

mentorica
Katarina Filej

Galerija slik

Dostopnost