Skoči na glavno vsebino

Kulturni dan – Lutkovno gledališče Ljubljana

V torek, 7. 5. 2024, smo se učenci 1.–3. razreda ter učenci POŠ Kal nad Kanalom odpravili v Ljubljano. Najprej smo si v Lutkovnem gledališču Ljubljana ogledali lutkovno predstavo z naslovom Štiri črne mravljice, ki je bila vsem zelo všeč. Po predstavi je za učence 1. in 2. razreda sledil pogovor o ogledani predstavi, učenci 3. in 4. razreda pa smo si ogledali vse skrite kotičke Lutkovnega gledališča Ljubljana. Videli smo, kako maske nastanejo, kje šivilje zašijejo kostume, kako naličijo nastopajoče, spoznali pa smo tudi različne vrste lutk in videli skoraj vse prostore ter odre lutkovnega gledališča. Pot nas je nato ponesla čez Zmajski in Mesarski most ter Tromostovje vse do Prešernovega trga, kjer smo se pod kipom spomnili našega največjega pesnika. Sledil je še vzpon na Ljubljanski grad, kjer smo za konec našega dne uživali v malce meglenem, pa vendar čudovitem razgledu.

           

     

Dostopnost