Skoči na glavno vsebino

Likovni natečaj Plakat miru

Učenci sedmega razreda so letos sodelovali na mednarodnem likovnem natečaju Plakat miru z naslovom Naj te vodi sočutje.

Sočutje je nekaj, kar nosimo v sebi in delimo s svetom okrog nas. Lahko bi rekli, da se sočutja ne da naučiti, ampak je nekaj, kar občutimo. Sočutje prinaša mir s samim sabo in mir v odnosih med ljudmi. Prav tako se sočutja ne da naučiti narisati na tak način, kot se učimo risati stvari, ki jih vidimo z očmi. Zato so sedmošolci pri upodabljanju tega pojma izhajali predvsem iz sebe in iz svojih zamisli. Nastala so zanimiva in izvirna likovna dela.  

 Dosežki na likovnem natečaju Plakat miru z naslovom Naj te vodi sočutje

Šolski finalisti:

  • Svit Križman, 7. b
  • Matija Purgar, 7. b
  • Irma Šerifović, 7. a
  • Lana Žnidarčič, 7. a

V  finalni izbor natečaja Plakat miru na nivoju Zveze Lions klubov Slovenije se je uvrstila učenka IRMA ŠERIFOVIĆ.

Dostopnost