Skoči na glavno vsebino

Naravoslovni dan – krajinski park Strunjan

V četrtek, 23. 5. 2024, smo imeli učenci 3. razreda naravoslovni dan. Z avtobusom smo se odpravili proti Kopru, kjer se nam je pridružila učiteljica CŠOD, ki se je skupaj z nami odpeljala do Strunjana. Od tu smo se najprej povzpeli do Strunjanskega križa, kjer se nam je odprl pogled na Tržaški zaliv in na okoliške klife. Ob pojasnilnih tablah smo se seznanili z značilnostmi zavarovanega območja in spoznali obsredozemske kulture rastline ter slanuše. Nato smo se napotili do solin, kjer smo spoznali tradicionalno pridobivanje soli. Ker nam je ostalo še kar nekaj časa, smo se sprehodili po trasi nekdanje ozkotirne železnice Porečanke in skozi tunel prispeli vse do Portoroža. Tu smo se razveselili avtobusa, ki nas je varno odpeljal proti domu.

Mentorici: Tina Kavčič in Ana Tinta

         

 

 

Dostopnost