Skoči na glavno vsebino

Njegova dela berejo na Kitajskem

V ponedeljek, 29.5.2023, smo se učenci 8. razreda odpravili na kulturni dan na Slap ob Idrijci. Po veliko prehojenih korakih smo končno prispeli na našo končno destinacijo – domačijo Cirila Kosmača. Tam nas je kustosinja Karla lepo sprejela in skupaj smo rešili delovne liste. Izvedeli smo veliko novih informacij o pisatelju, npr. bil je prevajalec, njegova dela berejo po vsem svetu itd. Ogledali smo si tudi njegovo rojstno hišo, kjer je urejen muzej.  

Naš drugi postanek je bil v Tolminskem muzeju. Spoznali smo zgodovino Goriške regije, od prazgodovine do tako imenovane ‘Titove Jugoslavije’. Vodička nam je tam predstavila neandertalčevo piščal, različne obrede naših prednikov, njihova bivališča, tolminski punt in ‘zaklad’ s Kanalskega Vrha, ki leži v bližini Kanala. Najbolj pa so mi bile všeč slike Toneta Kralja. 

Lara Bucik, 8. a 

 

Dostopnost