OBISK BOŠTJANA GORENCA – PIŽAME

V petek, 23. 9. 2022, smo imeli kulturni dan. Obiskal nas je pisatelj, prevajalec, komik in igralec Boštjan Gorenc Pižama. Bili smo v večnamenski dvorani OŠ Kanal.

Najprej se je malo pošalil z mikrofonom. Za tem je govoril o bradah. Nato smo skupaj gledali na platnu knjige, ki jih je napisal: Šnofijeva druščina, Kaj se skriva v očkovi bradi, Si že kdaj poskusil luno? Ter knjige, ki jih  je prevedel; Čudo, Kapitan Gatnik in Pasji mož. Povedal je nekaj pesmi iz Pasjega moža, ki jih je prevedel z znano melodijo. To poletje je izdal slikanico Ali si že jezdil morskega konjička? Zarepal nam je najbolj piflarsko pesem. Ko so bila na vrsti vprašanja, ga je učenka Neja iz 4. a vprašala, kako je dobil vzdevek Pižama. Dobil ga je tako, da je v prvem razredu dva dni zapored v šolo prišel v trenerki in so ga sošolci začeli zafrkavati.

Obisk mi je bil zelo všeč. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo na koncu dobili na roko njegovo štampiljko.

Živa Golja, 4. a

Na roko nam je dal štampiljke, ki so bile podobne njemu. Lukas, 4. a

Rekel je, da je v vsaki šoli skriti zaklad, ki mu odrasli rečejo knjižnica. Amalija, 4. a

Predstava mi je bila smešna. Ožbej, 4. a

Omenil je kategorije očkov:

– očki, ki se vsak dan obrijejo,

– očki, ki se ne brijejo in

– očki, ki se malokrat obrijejo.  Matija, 4. a

Ugotovila sem, da je napisal ali prevedel veliko meni poznanih knjig. Marija, 4. a

Izvedel sem drugo besedo za brado. To je strnišče. Anton Leban, 4. a

Je zelo smešen. Ima veliko glasov. Irina, 4. a

Napisal je Kekčevo pesem o kakcih. Neja, 4. a

Meni je bila predstava všeč in hkrati še smešna. Nik, 4. a

Napisal je 24 ur v kameni dobi. Taja, 4. a

Na koncu predstave nam je dal piflarski žig. Andrej, 4. a

Povedal nam je par svojih vicev in šal. Mark 4. a

Povedal je veliko smešnic in zgodb. Nicol, 4. a

Povedal nam je, da ima njegov ilustrator rad miške, ilustratorka pa mucke. Julija, 4. a

Meni je bila všeč njegova zgodba. Vita, 4. a

Na začetku je imel nizek glas in visok. Rajmond, 4. a

Povedal nam je, da je bil navdih za pisanje zgodb in pesmi njegov sin. Izmislil si je svoje smešne pesmi na znane melodije. Izvedela sem, da včasih riše tudi stripe. Neža, 4. a

Zarepal nam je pesem, ki je v knjigi. Mia, 4. a

Izvedela sem, da ko si pisatelj, imaš veliko dela. Karin, 4. a

Veliko smo se smejali. Elena, 4. a

Ugotovil sem, da znajo biti odrasli tudi smešni. Izak, 4. a

Slabo je bilo, da je moral oditi domov. Tristan, 4. a

Učenci 1. a pa so povedali, da jim je bilo zabavno, ker:

Pia: Pižama je rekel, da naj v nedeljo pustimo starše spati in potem bodo dobre volje. Všeč mi je bilo, ker je bilo v dvorani veliko otrok.

Sven: Stric Pižama je bil zelo zabaven.

Ana Mari: Govoril je smešnice.

Zala: Pripovedoval nam je zgodbice.

Emil: Zelo mi je bilo lepo, ko je govoril o bradi in da se k njemu stisne sinček.

Anej: Zabavno mi je bilo, ko je govoril o kakcih.

Gaja: Smejala sem se, ker mu ni delal zvočnik in je govoril o bradi.

Luka: Pasji mož je poprdal celo vojsko ljudi. Všeč mi je bilo, ker sem videl učiteljico Majo.

Tobija: Smejal sem se, ko je bil Pižama hripav in ni delal zvočnik.

Matic: Govoril je o diamantih, kopali so zlato, na sliki sem videl moža, ki je imel na hrbtu meč.

Sara: Pil je vodo iz vrča in govoril nam je smešnice.

Aurora: Smejala sem se, ko je govoril o kakcih.