Skoči na glavno vsebino

Ogled podjetja TKK

V torek, 17. 10. 2023, smo se z devetošolci udeležili tehniškega dne. Ogledali smo si podjetje TKK, ki je eno največjih in vodilnih proizvajalcev tesnilnih mas, poliuretanskih pen, lepil, tehničnih sprejev in dodatkov za beton ter malto. Učenci so lahko videli delo v proizvodnji in skladišču. Občudovali smo spretnost viličarista, ki je nalagal paleto polnih škatel na vilice viličarja in jo z višine 10 m varno spustil na tla. Opisali so nam, katere izdelke izdelujejo, spoznavali smo različne poklice pri njih: kemijski tehniki, kemijski tehnologi, ki so zagotovo srce podjetja, saj preizkušajo in razvijajo njihovo bogato paleto izdelkov; poleg teh pa so tam tudi kadrovniki, računovodje, računalnikarji, skladiščniki … Na koncu smo se razdelili v skupine in si tudi od blizu ogledali uporabo ter sestavo različnih izdelkov.

     

Dostopnost