Skoči na glavno vsebino

Pohod med vasmi

Petek, 29. 9. 2023, je bil sončen zgodnje jesenski dan. Učenci od 1. do 4. razreda OŠ Kanal so imeli športni dan pohod med vasmi. Avtobus jih je peljal do Nadavč. Od tu so krenili peš v Avšje. Na poti se jim je odprl čudovit razgled na reko Sočo, Ročinj in na okoliške vzpetine. Tonijev dedek jim je ob poti pokazal pašnik, kjer so se na strmem pobočju pasle  ovce. V Avšju so se ustavili na Jugovi domačiji. Na dvorišču so pojedli malico in občudovali staro hišo, ki je sedaj obnovljena. Gospodar Martin jih je odpeljal v muzej prve svetovne vojne. Nato so odšli v poseben prostor, kjer hrani stare predmete. Povedal je, kako se predmet imenuje in zakaj so ga uporabljali. Ogledali so si tudi črno kuhinjo. Ognjišče je bilo zakurjeno in učenci so si ob Martinovem pripovedovanju predstavljali, kako so dneve preživljali naši predniki. Pot so nadaljevali mimo Škodnikov do Mežnarije pri Levpi. Učenci so videli stavbo, v kateri je še ne dolgo nazaj potekal pouk od prvega do četrtega razreda. Nato so krenili po hribu navzdol do Levpe. In kar niso mogli dočakati, da pridejo do igrišča. Dečki so se pomerili v nogometu, deklice pa so se igrale na igralih. Športni dan je prehitro minil in učenci so se vrnili z avtobusom nazaj v Kanal.

Galerija slik

 

Dostopnost