Skoči na glavno vsebino

Predstavitev bioma suhi travniki

V četrtek, 15. 2. 2023, nas je pri biologiji v 9. razredu obiskal gospod Miloš Bartol, biolog in sodelavec na projektu DINALPCONNECT, katerega vodilni partner je Kmetijski inštitut Slovenije.

Projekt DINALPCONNECT združuje partnerje osmih držav pri čezmejnem varovanju suhih travnikov kot enega najbogatejših in najbolj ogroženih evropskih habitatov. Na kratko nam je predstavil zgodovino suhih travnikov, njihov pomen ter ogroženost. Suhi travniki so izjemen življenjski prostor, ki bogati naravo Primorske. Na njih ob natančnem raziskovanju najdemo tudi do 140 rastlinskih vrst; medtem ko na travniku, ki ga gnojimo in kosimo, le med 10 in 20. Grožnje suhih travnikov so zaraščanje, požari, intenzivne tujerodne vrste, intenzivno kmetijstvo.

VARUJMO NARAVO!

Mentorica: Dominika Slokar De Lorenzi

               

Dostopnost