Skoči na glavno vsebino

Prireditev – vrnitev Primorske k matični domovini

V petek, 15. 9. 2023, smo tudi na Osnovni šoli Kanal obeležili praznik. Ta dan je za Slovence oziroma Primorce zelo pomemben, saj na ta dan praznujemo vrnitev Primorske k matični domovini.  

Prireditev se je začela s himno, ki jo je odpel mladinski pevski zbor. Potem nas je s toplimi besedami nagovorila gospa ravnateljica. Učenki sta nam skozi njun pogovor pobliže predstavili, kako je bilo, ko smo bili pod Italijo. Ker so tudi naši pesniki in pisatelji pisali o tem, smo prisluhnili tudi pesmi Alojza Gradnika in odlomku iz novele Cirila Kosmača. Ugotovili smo tudi, da imamo primorsko himno in jo tudi poslušali. Ena učenka je celo sama zapisala pesem o naši domovini in jo tudi deklamirala. Učenci 4. razreda pa so za nas pripravili pesem. Za konec je pevski zbor zapel pesem Siva pot.

mentorica
Marjana Tinta

,

Dostopnost