Projekt Turizmu pomaga lastna glava

Projekt razpisuje Turistična zveza Slovenije in je celovit sistem organiziranega delovanja osnovnošolske mladine v turizmu. Vsebina projekta je vezana na raziskovanje turizma v domačem kraju, ugotavljanju možnosti za hitrejši razvoj in oblikovanje take ponudbe, ki bo vzpodbudila podjetništvo in trženje naravnih danosti in ostale ponudbe v vseh možnih oblikah.

V šolskem letu 2023/2024 bodo učenci raziskovali na temo OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominek s trajnostnim pridihom. Sodelujoči učenci so oblikovali Maronkovo marmelado.

Sodelovanje na festivalu vključuje izdelavo turistične naloge, promocijskega spota in predstavitev tega na turistični tržnici, ki bo 24. 4. 2024 v Mercator centru Domžale od 14. ure dalje.

Nalogo ter promocijski spot si lahko ogledate v spodnjih povezavah:

turistična naloga

promocijski video