Skoči na glavno vsebino

Spoznavanje poklicev na ITW Appliance Components d.o.o.

V četrtek, 9. 11. 2023, smo s sedmošolci obiskali podjetje ITW Appliance Components v Tolminu. Podjetje je pri nas začelo z delovanjem že leta 1960 s sedežem na Mostu na Soči, sicer pa je to globalna korporacija, prisotna v več državah po svetu. Izdelujejo majhne dele za različne gospodinjske aparate (senzorje tlaka, zapore vrat, koleščke za košare v pomivalnem stroju …). Zelo lepo so nam predstavili njihovo delo, po malih skupinah pa smo si ogledali, kako se posamezen izdelek izdeluje na avtomatskih linijah. Zanimivo nam je bilo opazovati, kako robotske roke s precizno natančnostjo sestavljajo nek izdelek in kako je pri strojih poskrbljeno za varnost (kako se robot upočasni, ko stopiš preblizu stroja ipd.).

          

Dostopnost