Skoči na glavno vsebino

Tehniški dan: DELAVNICE E-HIŠE

V tednu od 16. 10. do 20. 10. 2023 nas je obiskala ekipa iz E-hiše Nova Gorica. Učenci razredne stopnje so se udeležili dveh delavnic, in sicer naravoslovni poskusi ter delavnica lego robotike. V okviru delavnice o naravoslovnih poskusih so se učenci seznanili s spreminjanjem lastnosti snovi ter sodelovali v zanimivih in zabavnih poskusih, kjer so leteli pokrovčki, vrečke z vročim zrakom ter se baloni napihovali sami od sebe. Učenci so uživali tudi v delavnici Lego robotike, kjer so se preizkusili v sestavljanju robota iz Lego kock in programiranju. Na poti do cilja so naleteli tudi na različne izzive. Rešitve so iskali s pomočjo lastne domišljije, inovativnosti in medsebojnega sodelovanja. Vsi učenci so zelo uživali in se že veselijo prihajajočih dni dejavnosti!

   

     

Dostopnost