Skoči na glavno vsebino

Tehniški dan Promet za učence 3. a, 3. k in 4. k

Učenci 3. razreda OŠ Kanal ter 3. in 4. razreda POŠ Kal smo se z redno linijo avtobusnega prevoza odpravili na tehniški dan v Novo Gorico. Ogledali smo si studio Radia Koper, kjer so nam predstavili delo novinarja, tonskega tehnika in voditelja ter njihov delovni prostor. Nato smo posneli prispevek, na katerem so učenci predstavili šolo in njeno okolico. Pot smo peš nadaljevali proti policijski postaji Nova Gorica. Med potjo smo opazovali promet. Na postaji so nas sprejeli trije policisti in nam pokazali njihovo delo ter opremo, ki jo uporabljajo v klicnem centru ter na terenu. Posebej so nam predstavili opremo policista iz specialne enote, ki so jo učenci lahko tudi preizkusili. Za konec so si učenci ogledali tudi prostor, kjer so zadržani kršitelji. Zagotovo nismo izpustili preizkušanja različnih vrst siren in opozorilnih zvokov.

Učiteljici Ana Tinta in Tina Kavčič

Galerija slik

Dostopnost