Tehniški dan – Prometna varnost

V torek, 8. 11. 2023, sta prvošolce in drugošolce obiskala policist ter redar. Policist je učencem podal osnovne informacije o prometni varnosti, največ poudarka pa namenil pravilni vožnji v avtomobilu in upoštevanju pravil v prometu v vlogi pešca.

S policistom in redarjem so se nato učenci sprehodili po Kanalu, predvsem po šolskih poteh, ki jih učenci vsakodnevno uporabljajo. Prvošolci in drugošolci so nato pod budnim očesom policista vadili pravilno prečkanje ceste, hkrati pa tudi opazovali voznike in druge mimoidoče, kako se obnašajo v prometu.

Upamo, da bodo koristno znanje, ki so ga na tem dnevu pridobili, prenesli tudi svojim staršem in jim bili pri upoštevanju pravil v prometu, dober zgled.