Skoči na glavno vsebino

Tekmovanje Turizmu pomaga lastna glava

Projekt Turizmu pomaga lastna glava razpisuje Turistična zveza Slovenije in je celovit sistem organiziranega delovanja osnovnošolske mladine v turizmu. Vsebina projekta je vezana na raziskovanje turizma v domačem kraju, ugotavljanju možnosti za hitrejši razvoj in oblikovanje take ponudbe, ki bo vzpodbudila podjetništvo in trženje naravnih danosti in ostale ponudbe v vseh možnih oblikah.

V šolskem letu 2023/2024 so učenci raziskovali na temo OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominek s trajnostnim pridihom. Sodelujoči učenci so oblikovali turistično pisno nalogo, promocijski spot ter predstavitev na tržnici. Glavni turistični kulinarični spominek naše ekipe je bila Maronkova marmelada. Z zlatim regijskim priznanjem smo prejeli vstopnico, da se ponovno predstavimo na turistični tržnici v Medvodah, kjer smo se zbrale vse ekipe, ki so osvojile omenjeno priznanje na regijskem tekmovanju.

Kot nagrado je naša ekipa prejela izlet v Kranjsko Goro – supanje po jezeru Jasna ter burger dogodivščino.

Čestitke!

Mentorica: Dominika Slokar De Lorenzi

          

           

     

 

Dostopnost