Zaščitne maske

Obveščamo vas, da od vključno sobote, 5. 3. 2022, velja Odlok Vlade RS številka 6030-2/2022/33 z dne 4. 3. 2022, v skladu s katerim učencem in zaposlenim v osnovnih šolah (šola in vrtec) od vključno ponedeljka, 7. 3. 2022, ni potrebno uporabljati obrazne zaščitne maske. Predvidevamo, da maske tudi ni treba uporabljati učencem na šolskih prevozih. Opozarjamo, da je za javne prevoze ureditev drugačna in da morate biti starši pozorni na to, da otroci ravnajo situaciji ustrezno.

Hkrati poudarjamo, da maske niso več obvezne za naše zaposlene in otroke, še vedno pa jih morajo uporabljati zunanji obiskovalci (starši ob prihodu na pogovorne ure in roditeljske sestanke, zunanji izvajalci dejavnosti, ipd.)

Ob tej priložnosti vas obveščamo, da med učenci zaznavamo porast obolenj, zato vas prosimo (kot že vrsto let), da v šolo prihajajo le zdravi otroci in da resnično učite in upoštevate higieno kašlja, kihanja in rok.