Skoči na glavno vsebino

Bilo je nekoč

Sončen zimski dan, 8.marec, smo izkoristili za pohod in ogled stare domačije in vojaškega muzeja v Avšjem. Učenci 1. a razreda smo se z avtobusom peljali do Nadavča, potem pa smo krenili peš v Avšje. Med potjo smo si ogledali staro, kamnito korito, kamor so včasih hodili po vodo za uporabo v hiši, pa tudi za živali. Lastnika stare domačije sta nas lepo sprejela. Na dvorišči smo si ogledali zelo staro orodje, ki so ga uporabljali pri delu (lisica, za mletje koruze, kolovrat, grablje, za brusit nože, vodnjak..) pa tudi zunanjost stare hiše. V hiši pa smo sedeli na klopi ob ognjišču v črni kuhinji. V izbi smo videli še stare predmete (petrolejke, likalnike, mlinčke, ure, skrinjo, krdinco, prte….).

Ogledali smo si tudi muzej vojaških predmetov iz 1. in 2. svetovne vojne.

Misli učencev: Všeč mi je bilo,…..

Paul, Zoja, Melissa:  …da smo hodili in videli vojaški muzej.

Anže, Elis:  …. ko smo se vozili z avtobusom.

Eva: … ko smo se greli pri ognju v črni kuhinji, stric nam je povedal zgodbico, kako je nastala črna.

Ema: …da smo na pohodu videli znanilce pomladi.

Sofija: …da smo na dvorišči videli stare predmete in stroje.

Maja:  stara izba in stari predmeti.

Jakob: .. stari likalniki.

Jaka Š. všeč mi je bil cel dan.

Galerija slik

Dostopnost