Skoči na glavno vsebino

Kulturni dan Glasbena matineja in Slovenski šolski muzej

V četrtek, 21. 9., so imeli učenci 8. razreda kulturni dan. V prvem delu so v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma prisluhnili koncertu z naslovom Z glasbo v vesolje. Nastopil je orkester Slovenske filharmonije pod vodstvom dirigentke Mojce Lavrenčič. Glasbeniki so izvedli dela treh skladateljev iz različnih umetnostno-zgodovinskih obdobij, ki so v svojih skladbah vsak na svoj način z glasbenim jezikom upodobili različne planete in dogajanje v vesolju. Program je povezoval igralec Blaž Šef.

V drugem delu so se učenci v Slovenskem šolskem muzeju seznanili z razvojem šolstva na Slovenskem in se v muzejski učni uri naših dedkov in babic preselili v leto 1906. Oblečeni v takratne uniforme (halje) so se posedli v ozke, neudobne šolske klopi in sledili učni uri lepega vedenja, ki jo je vodila stroga in nepopustljiva učiteljica.

Dan smo zaključili s sprehodom mimo Slovenske filharmonije do Tromostovja ter Prešernovega spomenika in na koncu do parka Tivoli.

vodja KD
Mojca Jerončič

Dostopnost