Skoči na glavno vsebino

Ptice okoli nas

Učenci, ki sodelujejo pri naravoslovnih interesnih dejavnostih, so se v tednu med 23. in 29. januarjem pridružili akciji opazovanja ptic v naseljih z naslovom PTICE OKOLI NAS. Akcijo je organiziralo Društvo za opazovanje ptic in proučevanje Slovenije. V društvu bodo s primerjavo podatkov o številu ptic med različnimi leti lahko sklepali, ali njihovo število v naseljih upada ali narašča. Spremembe v številu ptic govorijo tudi o kakovosti našega okolja.

Učenci so opravili polurno terensko delo, kjer so opazovali ptice na treh različnih lokacijah v bližini Osnovne šole Kanal. Zabeležili so si največje število ptic iste vrste, ki so jih videli hkrati. Največkrat opaženi ptiči so bili: kos, domači vrabec in mlakarica.

Rezultate so vpisali v spletno aplikacijo. Ko bodo znani rezultati ostalih opažanj po Sloveniji, jih bomo med seboj primerjali. Odločili pa smo se, da bomo spomladi ponovno izvedli opazovanje ter primerjali število ptic v zimskem ter spomladanskem času.

Mentorica: Dominika Slokar De Lorenzi

Galerija slik

Dostopnost