Skoči na glavno vsebino

Šola v naravi – 9. razred

Ob prihodu na Vojsko nas je sprejel učitelj CŠOD in nam razkazal dom ter nas seznanil s hišnim redom. Kasneje nas je peljal na krajši ogled okolice, za nazaj pa smo se ustavili na igrišču, kjer smo igrali različne igre sodelovanja (tipkovnica, preproga, tulci), pri katerih smo morali delovati kot celota. Po kosilu smo se družili in si krajšali čas s številnimi igrami sodelovanja, dogovarjanja in zaupanja (prstki, žogice, lego, morilec, ploskanje). Pred večerjo smo si ogledali živali v njihovi učilnici. Tam so bili puščavski skakači, kača, želva, več vrst paličnjakov in ščurki. Po večerji smo se po skupinah igrali kviz –  razmigajmo možgane.

Naslednje jutro smo se že pred zajtrkom odpravili na bližnji grič, kjer smo imeli lep razgled na okoliške gore. Po zajtrku smo bili zopet zelo aktivni, tokrat smo preizkušali plezalne spretnosti na umetni steni pred vhodom v CŠOD. Varovala sta nas učitelja Janez in Maj. Potem smo odšli v bližnji gozd, kjer smo tekmovali v kurjenju ognja s kresilom in igrali sobo pobega v naravi. Na začetku nam je učitelj predstavil nalogo – problem, nato pa smo iskali škatle z namigi in ključe, ki te škatle odprejo. V popoldanskem času smo odšli na daljši pohod (cca. 10 km) in si ogledali partizansko tiskarno. Po večerji in počitku smo sami zakurili taborni ogenj in pekli hrenovke. Pred spanjem smo igrali namizni tenis in se družili ob glasbi.  Naslednje jutro smo imeli po zajtrku delavnice na temo komunikacije in improvizacije ter delavnice na temo sodelovanja in dogovarjanja. Čas je hitro minil in kot bi mignil smo morali domov. Imeli smo se čudovito.

Vodja ŠN: Tanja Zalar

Utrinki iz ŠVN

 

Dostopnost