Skoči na glavno vsebino

Tehniški dan – Prometna varnost

V torek, 10. 1. 2023, smo šli v Šolski center Nova Gorica. Predstavili so nam prometno šolo. Sprejela sta nas profesor Miran Mozetič in profesorica Kristina Kompara. Razdelili smo se v dve skupini. Ena skupina je poslušala predavanje, pogledali pa smo si tudi nekaj kratkih filmov. Druga skupina pa je imela praktično delo v posebni učilnici, kjer imajo različne pripomočke, s katerimi ponazorijo nesrečo, vožnjo z motorjem, naletno težo … Nato sta se skupini zamenjali. Preizkusili smo napravo za ponazoritev nesreče. Videli smo tudi muzej motorjev profesorja Mozetiča.

Na tehniškem dnevu nam je bilo lepo.

Hana Podbršček in Vanja Benić

Mnenja sošolcev:

»Najbolj so mi bili všeč izdelki dijakov.« Veronika, 9. b

»V muzeju mi je bilo bolj všeč kot na predavanju.« Ameja, 9. a

»Všeč mi je bilo, ker nismo bili pri pouku.« Enej, 9. a

»Muzej je bil zanimiv.« Žiga, 9. b

Galerija slik

Dostopnost