Skoči na glavno vsebino

Dan obrti in podjetništva

V četrtek, 24. 5. 2024, smo se s sedmošolci udeležili Dneva obrti in podjetništva v Tolminu. Območna obrtno-podjetniška zbornica Tolmin je skupaj s Posoškim razvojnim centrom pripravila lep dogodek predstavitve poklicev. Na ulicah v središču Tolmina so postavili 17 stojnic, na katerih so različna podjetja in obrtniki predstavljali različne poklice: gozdar, vulkanizer, avtoserviser, kuhar, natakar, cvetličar, kozmetičar, frizer, različne poklice v inženirstvu, vojak, policist … Podjetje Golea je na svojih stojnicah pripravilo različne delavnice in preizkuse s področja obnovljivih virov energije, učenci pa so se lahko pomerili v nagradnem kvizu. Dogodka se je udeležilo 9 osnovnih šol, predvsem iz Posočja, pa tudi od drugod. Za konec nam je dež malo ponagajal, vendar se nismo pustili zmotiti.

Mentorica: Katarina Filej

     

Dostopnost