Skoči na glavno vsebino

DAN ZA VARNOST NA OSNOVNI ŠOLI KANAL

Varnost je ena temeljnih človekovih potreb. Občutek varnosti je zelo pomemben. K občutku varnosti prispevajo razne urgentne službe. Moramo pa se zavedati, da tudi vsak posameznik lahko s svojim ravnanjem  prispeva k temu, da se v družbi počutimo varne.

Osnovna šola Kanal se je letos vključila v projekt VARNA ŠOLA in v okviru projekta se je v torek, 3. 10. 2023,  na Osnovni šoli Kanal odvijal Dan za varnost. Učenci od 4. do 9. razreda so najprej prisluhnili predavanju o varnosti. Potem pa so na igrišču otroke pričakale razne službe, ki skrbijo za našo varnost. Na ogled so prišli otroci iz šole, vrtca, POŠ Kal in tudi otroci iz starejše skupine vrtca v Kalu. Otrokom  so svoje delo pobliže prikazali gasilci, policisti, reševalci, civilna zaščita in enota reševalnih psov.

Otroci niso mogli skriti svojega zanimanja in navdušenja. Prav vsi, tako otroci kot zaposleni, pa smo neizmerno hvaležni, da so z nami delili svoje znanje in izkušnje.

Galerija slik

 

Dostopnost