Skoči na glavno vsebino

Kulturni dan – PUST

Torek, 13. 2. 2024, smo učenci POŠ Kal preživeli praznično. Razveselili smo se pusta. V učilnici nismo našli učencev, ampak najrazličnejše pustne šeme. Za dobro jutro so se nam pustne šeme predstavile. Spoznali pa smo tudi dva slavna slikarja Leonarda in Picassa. Kulturni dan smo posvetili pustnim običajem. Pust smo prečesali po dolgo in počez. Spoznali smo sam izvor pusta, kako so ga praznovali nekoč in kako ga praznujemo danes ter kakšni so običaji pusta v različnih krajih po Sloveniji. Seveda nas je za malico pričakal slasten pustni krof. Nato smo skupaj z vrtcem zakorakali po ulicah Kala in veselje delili s starejšimi krajani. Dan smo zaključili s pustnim rajanjem na šolskem igrišču. V spomin na pust so učenci izdelali izdelek iz papirja.

Mentorici: Tjaša Jug in Tina Kavčič

           

Dostopnost