Skoči na glavno vsebino

Obiskal nas je pisatelj Primož Suhodolčan

V petek, 15. aprila, nas je na naši šoli obiskal slovenski otroški in mladinski pisatelj in scenarist Primož Suhodolčan. Učenci razredne in predmetne stopnje smo se ločeno srečali v večnamenski dvorani. V njegovi družbi smešnih pripovedi smo preživeli zanimivo urico. Učencem je pripovedoval o svojem življenju, kaj ga je navdihnilo za pisanje. V pripoved je vpletel tudi marsikatero njegovo hudomušno zgodbico.

V razredu so učenci prebirali njegove zgodbe, v avli pa pripravili razstavo.

 

OBISKAL NAS JE PISATELJ PRIMOŽ SUHODOLČAN

Obiskal nas je znani slovenski pisatelj Primož Suhodolčan. Na oder ga je povabila naša ravnateljica, ki ga je prijazno nagovorila.

Primož je zelo zabaven in prijeten človek. Piše za mladino in otroke.

Najprej nam je predstavil nekaj svojih del – Stara muha, dobra juha, Kolesar naj bo, Košarkar naj bo, Ribo na glavo, pa spat in druge. Nato pa nam je povedal še eno o papagaju. Všeč mi je bilo, ker je pripovedoval zelo doživeto in razločno.

Po končani prireditvi smo se postavili v kolono in čakali na njegov avtogram ali žig, da bi si njegov obisk na naši šoli res zapomnili.

Neja Levpušček, 5. a

 

Dostopnost