Skoči na glavno vsebino

Prvi pohod mladih planincev

Na prvi pohod planinskega krožka smo šli na sončno oktobrsko soboto. Naš start in cilj je bil Planinski dom pod Ježo. Pred začetkom pohoda so nam v domu postregli prijeten topli čaj z medom. Preden smo začeli hoditi, je vsak dobil planinsko knjižico. Na začetku poti smo hodili po asfaltu. Čez nekaj časa smo šli na strmo gozdno pot. Po 45 minutah smo se priključili nazaj na cesto, potem pa se vzpenjali po gozdni poti. Nekaj časa smo hodili in prišli Na grad. Ko smo dali žige v knjižico, smo šli v rove. Malico smo jedli v zavetju, ker je na vrhu preveč pihalo. Po malici smo se začeli vračati. Mislili smo, da bomo hodili samo navzdol, a nas je vodnik presenetil z vzponom na Ježo. Na vrhu smo popili vodo in sokove, požigosali planinske knjižice in šli proti planinskemu domu. Hodili smo 30 minut. Ko smo prišli v dom, smo jedli »pašto« in palačinke. Pohod mi je bil zelo všeč.

Zoja Muznik, 4. a

 

 

Dostopnost