Skoči na glavno vsebino

PRVI ŠOLSKI DAN NA OŠ KANAL

V petek, 1. septembra 2023, je prag OŠ Kanal v spremstvu staršev prvič prestopilo 20 prvošolk in prvošolcev. Ena učenka se bo šolala v Kalu nad Kanalom, ostalih 19 pa na matični šoli.

Prvi šolski dan je bil zelo pester. Zbrali smo se v večnamenski dvorani, kjer so prvošolke in prvošolce nestrpno pričakovali drugošolci, ki so jim z dramatizacijo in plesom polepšali njihov pomemben dan. Drugošolci so se res izkazali, saj so bili na odru že pravi mali igralci. Naše nove učenke in učence so s spodbudnimi besedami nagovorili gospa ravnateljica, gospod župan, policist ter razredničarki. Ti sta jim podarili rumeno rutico ter jim razkazali njihovo garderobo ter učilnico. Tam so spoznali tudi Lili in Bineta, dva junaka, ki ju bosta spremljala skozi celo šolsko leto in jim pomagala pri učenju ter premagovanju težav. Da bi prvošolcem in prvošolkam ostal ta dan v prijetnem spominu, so se seveda posladkali še s torto.

Galerija slik

Dostopnost