Pustovanje na OŠ Kanal

Težko smo pričakovali pustni torek!

Prvega marca 2022 smo se prebudili v hladno jutro, ki pa se je razvilo v čudovit sončen dan. Prava napoved pomladi!

Na šoli mraza nismo občutili, saj so priprave na pustno rajanje potekale od zgodnjih jutranjih ur. Za učence smo pripravili posebno presenečenje: šolo smo za en dan spremenili v cirkus. Učenci so ob vstopu pridobili vstopnice in še tako zaspani in morda kisli obrazi so se postopoma nasmehnili, nasmejali in na koncu tudi zarajali.

Posebno obogatitev našega programa so prispevali liški pustje. Postopek nastajanja njihove oprave in pomen ohranjanja slovenske tradicije je našim učencem prikazal in razložil Dejan Žnidarčič, v opravo pa sta se oblekla Nejc Kenda in Matjaž Pečenko.

V zabavnem programu smo izbirali najlepše, najbolj domiselne, najbolj strašne, najbolj glasne in najbolj vesele maškare, dogajanje pa so popestrili naši muzikantje, Samo godi, v zasedbi Tian Humar Bajt, Tadej Konjedic, Petra Pičulin, Anej Petrevčič in Matija Purgar.

Obrazi otrok in odraslih ob pogledu na druge šeme so bili neprecenljivi. Veselje in smeh smo danes pričarali na obraze mnogih, nekaj trenutkov pa je z nami delila tudi županja, ga. Tina Gerbec.

Prepričani smo, da smo z obilo dobre volje uspešno pregnali zimo iz Kanala in da bomo vstopili v lepo, toplo pomlad. Ob vsem doživetem se iskreno zahvaljujem vsem sodelavcem in sodelavkam zavoda OŠ Kanal, vsem otrokom in njihovim staršem za sodelovanje v tem lepem slovenskem običaju in posebej našim gostom, ki ohranjajo bogatost naše dediščine.

Barbara Kragelj Jerič