Skoči na glavno vsebino

Spoznavanje poklicev v podjetju Hidria d.o.o.

Z učenci 8. razreda smo obiskali podjetje Hidria, poslovno enoto Hidria Advancetec v Tolminu.

Hidria je ena vodilnih globalnih korporacij na področju avtomobilskih in industrijskih tehnologij. Razvija in proizvaja inovativne rešitve za zdravo, prijetno in varno življenje. V Hidrii Advancetec skrbijo za prepoznavanje inovativnih rešitev na področju sodobne industrijske in avtomobilske tehnike, s poudarkom na elektromobilnosti. So sinonim za vrhunske sisteme za hladen zagon dizelskih motorjev z notranjim izgorevanjem. Zaposlenih imajo cca. 200 delavcev na različnih delovnih mestih. Različne poklice smo spoznavali najprej skozi predstavitveni film, ki so ga posneli v sodelovanju z Gimnazijo Tolmin. Vse skupaj smo si kasneje ogledali tudi v živo v proizvodnji. Zaposlujejo različne tehniške poklice: elektrotehnike, mehatronike, računalnikarje. Za razvoj različnih inovativnih rešitev so tukaj inženirji različnih smeri elektro in strojnega področja. Pomembni pa so tudi kemijski inženirji, ki v laboratoriju testirajo in ugotavljajo korozijo na delih, ki jih izdelujejo, in nato tudi predlagajo ustrezne rešitve za ta problem. Da podjetje uspešno posluje, so nenazadnje prisotni tudi poklici s pravnega in ekonomskega področja (kadrovniki, pravna služba, računovodstvo, vodje in direktorji posameznih enot …).

     

Dostopnost