Skoči na glavno vsebino

TEHNIŠKI DAN – VARNO V PROMETU

27. septembra smo učenci 1. in 2. razreda OŠ Kanal in POŠ Kal nad Kanalom imeli tehniški dan, poimenovan Varno v prometu. V šoli so se nam pridružili redar in dva policista. Policist nam je ob risankah prikazal varno hojo po cesti, vožnjo v vozilu, igro na pločniku in nekaj osnovnih prometnih znakov. Ogledali smo si njegovo uniformo, ki ima veliko odsevnikov. Tako je viden v temi.  Skupaj s policistom in redarjem smo šli na sprehod v okolico šole. Pokazala sta nam, kako gremo pravilno čez prehod za pešce, da nas vozniki opazijo.

V večnamenski dvorani smo si ogledali predstavo »Vilko zasije na potepu«.

Učenci smo ta dan dobili darilo: odsevni trak, kresničko in pobarvanko. Kresničko smo pripeli na šolsko torbo, da bomo bolj vidni.

Učiteljici 1. a

       

Dostopnost