Skoči na glavno vsebino

Trst in grad Miramar

V soboto, 8. 6. 2024, so se učenci, ki obiskujejo izbirni predmet italijanščina, odpravili na odkrivanje zamejstva. Prva postaja je bil čaroben grad Miramar, obdan z razgibanim parkom. Mimogrede, ali veste, da Miramar pomeni gledati, občudovati morje? Od tu so se zapeljali do mesta Trst. Med poučnim sprehodom po mestu so spoznali njegovo bogato zgodovino ter kulturno, jezikovno in versko raznolikost. Ustavili so se ob ostankih rimskega gledališča, na znamenitem Rdečem mostu, se povzpeli na grič Sv. Justa, se sprehodili do Rihardovih vrat, postali pred slovenskim Narodnim domom in še veliko več. Na enem od najlepših trgov, s prekrasnim pogledom na morje pa so si privoščili še sladoled. Le kam nas bo vlak zapeljal prihodnje leto?

Mentorica: Tamara Filipič

           

Dostopnost