Veseli december v 6. razredu

V NOVEM LETU SI ŽELIM

V novem letu si želim
veliko sreče in daril.
Zdaj staro leto se konča
in drugo nas že pozdravlja.
Ob polnoči se veselimo in se
dobro pogostimo.
Vsi veseli smo in
upamo, da dobro leto bo.

Neja Levpušček, 6.a

V DECEMBRU BOMO POČELI VELIKO ZANIMIVIH STVARI

V decembru bomo počeli veliko zanimivih stvari, kot so: postavljanje smrekice ter jaslic.

V decembru se bomo poslovili od tega leta in pozdravili novo, v katerem , upamo, da bomo uspešni in zagnani za spoznavanje novih stvari in ljudi.

Dominik Skrt, 6.a

December

December je praznični, z lučkami obsijan mesec. Ko je december, ti nikoli ni dolgčas. V tem mesecu te čaka veliko prazničnih presenečenj, npr.: sv. Miklavž, Božiček, dedek Mraz in novo leto, ki je vedno z ognjemetom razsvetljeno. Najboljši del decembra pa je, da ga preživiš z družino in prijatelji.

December ni kot ostali meseci, ker je bolj posvečen obdarovanju, veselju in sreči.

Ela Šuligoj, 6.b

Vesela zima

Zima vesela je!
Sneg za zabavo-
ne manjka nam.

Božiček, Miklavž in dedek Mraz
nas razveselijo
z darili.

Lučke, smreke in okraski-
z njimi hišo okrasimo.
Zima zabavna je!

Mohor Bertoncelj, 6.b

Veseli december

V veselem decembru vse je lepo.
Vse je belo in vse je mrzlo.
Ni trate zelene, temveč bela pokrajina,
saj padajo snežinke bele.

Otroci se na snegu igrajo,
snežaka gradijo in se Božička veselijo.
Lepo se imajo,
medtem ko se kepajo.

Vsi se lepo imamo,
z družino smo
in se veselimo.
Lepo se imamo,
medtem ko se s sanmi po snegu spuščamo.

Novo leto že čakamo,
sekunde odštevamo
in ognjemete prižigamo
in končno dočakamo novo leto.

V veselem decembru je vse to,
kar potrebujemo
za veselo novo leto.

Tevž Ozebek, 6.b

Veseli december

Veseli december je za večino ljudi najlepši čas v letu, saj v tem mesecu nastopijo vsi trije dobri možje: dedek Mraz in Božiček sta izmišljena lika, medtem ko je sv. Miklavž res živel.

Sv.Nikolaj, ki ga poznamo tudi po imenu sv. Miklavž, je živel v času rimskega imperija. Bil je kristjan, kar pa za tiste čase ni bilo najbolj dobro, saj so takrat verovali v več bogov. Nikolaj je bil brez staršev, saj sta mu oba umrla, oba pa sta mu zapustila celotno svoje premoženje, zato je imel veliko denarja.

Tega denarja pa ni sam porabil, saj je bil presrečen, če je lahko komu pomagal.

Tako je odrastel, postal duhovnik, nekega dne pa so ga Rimljani zaprli v ječo. Tam se je postaral, a ko so ga spustili iz ječe, je bil celoten Rim krščanski.

Meni osebno pa je najboljši mesec januar, saj imam takrat rojstni dan.

Domen Božič, 6.b

Veseli december

December je zadnji mesec v letu. V tem mesecu se ljudje največ veselijo.

V decembru je tudi prihod dobrih treh mož: Miklavž, Božiček in dedek Mraz.

Miklavž pride 6. decembra. Prva darila so bila skromna, prinašal je orehe, suho sadje, piškote. Otroci so se vedno veselili daril. Miklavž je znan tudi kot sv. Nikolaj in je v resnici živel v času Rima.

Božiček pride 25. decembra. Izmislili so si ga Američani. Prvotno je bil zelen, a Coca-cola ga je naredila rdečega, da bi se ujemal z njihovimi barvami. In tako je postal rdeč.

Zadnji dobri mož je dedek Mraz. Izmislili so si ga Rusi, pride pa 1. januarja. Darila prinaša v košu, ki ga ima na hrbtu. Ima sivo kučmo, belo brado in palico.

Ampak če trije dobri možje pridejo, morajo biti otroci pridni.

Amadei Cej, 6.b