Skoči na glavno vsebino

Zgodbe in pesmice 3.a in 3.b

ZAJEC IN ZLATI COPATI

Pred davnimi časi je živel zajec Piki. Živel je med korenikami hrasta. Vsako zimo mu je grel korenike. Drevo mu je bilo hvaležno. Drevesa so opazila, da ko pride jesen, zajca zebe v tačke. Naredila so sestanek, kako mu pomagati. Zmenila so se, da vsako jesen, mu z zlatih listov sešijejo tople zlate copate. Zajčka od takrat ni več zeblo v tačke.

Timotej, 3. a

 

Renata copata
po gozdu koraka,
ko zagleda medveda,
v oblake pogleda.

Enej, 3. a

 

Jaz vstanem,
je jesen.
Ko se spet zbudim,
je že zima.
Kepe letijo in se zbudijo;
jaz že delam snežaka.
Je že pomlad, rožice dišijo
in metuljčki letijo.

Terezija, 3. a

 

60 let nazaj v novi podobi
od Ročinja, Liga in Avč,
Kala nad Kanalom, Levpe in Vrhavč.

Danes pa samo še v Kalu in Kanalu,
polna znanja, učencev in spominov.

Čez most v šolo grem,
računam, pišem, rišem in veliko se naučim.

Tam prijatelje imam in nikoli se ne vdam.
Šola je zlata, v njej pa tisoč zakladov.

Blešči se kot sonce. Je moj najljubši kraj,
ko na igrišču se s prijatelji igram.

Učenci 3.b

 

IZGUBLJENI SLON

ZA
DEVETIMI
GORAMI
ZA DEVETIMI KRIŽIŠČI IN DEVETIMI TRAVNIKI
ŽIVI
SLON,
KI
IŠČE
SVOJ
DOM.

Blaž, 3.b

TA
PESEM
JE PRAVO KRIŽIŠČE, KI SE RIMA
NA
CESTIŠČE.

Meta, 3.b

 

DEŽELA RINGARAJA

V deželi Ringaraja je vse barvno in vsi smo posladkani. Vsi smo namaškarani. Hiše so iz sladkorja in zelenjava ne obstaja. Tam, kjer maškare se igrajo je res vse iz sladkorja. V deželi ringaraja se vsi radi igramo in imamo veliko igrač.

Lara, 3. b

 

DEŽELA ČIRAČARA

V deželi Čiračara vile čarajo in škratje poplesavajo. Tam čarobne palčke padajo kar z neba in šola ne obstaja. Vozijo se z nevidnimi skiroji in sladkarije rastejo na drevesu. Za nič jim ni treba plačati. Imajo stroj, ki jim piše domačo nalogo. Igrice igrajo cel dan. V deželi Čiračara ni pravil.

Mija, 3. b

Dostopnost